Piknikový kôš plný jedla zadarmo? Má to však jeden háčik

Autor: Simona Ivančáková | 2.9.2014 o 13:28 | Karma článku: 3,58 | Prečítané:  359x

Uplynulý víkend patril v Prahe veľkému pikniku, ktorého sa zúčastnili tisícky zvedavcov. Hlavným ťahákom podujatia bol bod, že prvých 500 návštevníkov dostane piknikový kôš zadarmo a ďalších päťsto darček.

Akcia začínala o jedenástej doobeda, ale už ráno od ôsmej ľudia stáli v radoch, aby sa zmestili do prvej päťstovky. Však koho by nelákal plný piknikový kôš a k tomu všetkému ešte aj zadarmo? Darmo, ľudia stáli a čakali, kedy na nich konečne príde rad. Nekončiaca rada nemala obdobu. Každý trošku chytrejší človek si vedel zrátať, že v rade pred ním stojí už tisíc ľudí a zbytočne tam bude vyčkávať pol dňa, pretože sa mu aj tak nič neujde.

Hubka za odmenu

Lenže, česká nátura je v tomto podobná tej slovenskej. Ľudí v dlhočiznom rade pribúdalo. Keď hostesky oznámili, že koše sa míňajú a zostáva ich už len pár, tak nastal v parku poriadny rozruch. „Ako to je možné, však sme sa neposunuli ani o pár metrov?“ vraveli si nahnevaní ľudia. Postupne sa medzi čakajúci dav dostala informácia, že v rade stoja úplne zbytočne, pretože ľudia, ktorí prišli na piknik už ráno pred deviatou, dostali od organizátorov lístok, ktorý im zaručoval zisk piknikového košu. Áno, možno aj práve preto mala niektorá rodina tri košíky plné jedla a niektorým sa neušlo nič. Rozhorčenosť, nadávky či kritizovanie na stranu organizátorov. Toto všetko sa dalo počuť z hromžiaceho davu, ktorý tam hodiny stál a nedostal nič. Kto predsa len nestratil trpezlivosť a vystál si niekoľkohodinové státie v rade, tak dostal malý darček. Pýtate sa čo mohli organizátori dať ľuďom ako darček vo forme malého odškodného? Jednu malú hubku na umývanie riadu.

Šéfkuchár bez čapice zahviezdil

Pre tých, čo pochopili skôr, že kôš prakticky nedostanú, boli k dispozícii stánky s rôznym občerstvením. Od sladkých koláčov, cez grilované mäso a klobásky až po zdravé veci a bio produkty. Každý účastník mohol ochutnať vybrané produkty, odniesť si so sebou časopis o varení, získať niečo zo zdravých produktov. Pre tých najmenších boli pripravené skákacie nafukovacie hrady či stánky, kde si mohli maľovať. Staršia generácia si zas mohla užiť kuchársku šou Zdenka Pohlreicha - šéfkuchara, ktorý nikdy nenosí čapicu.

Išlo o zábavu, nie o kôš plný jedla

Hlavnou pointou pikniku na Ladronce bolo zabaviť sa, oddýchnuť si, prežiť peknú sobotu či ochutnať niečo, čo ste ešte nejedli. Tí, čo očakávali, že získajú niečo zadarmo, tak zväčša odišli so sklamaným pohľadom. Samozrejme, nemôžem zabudnúť, že niektoré firmy si počas pikniku spravili veľké promo a takzvanú neplatenú reklamu. Ale pre ostatok ľudí, ktorí sa v parku zišli išlo len o príjemne strávený sobotňajší deň.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

KOMENTÁRE

America first: keď narcistickí populisti sľubujú lepšie zajtrajšky

Oznámil len, že Ameriku ochráni boh.


Už ste čítali?