Lyžiarska nádej, ktorá vyrástla pod Tatrami

Autor: Simona Ivančáková | 8.2.2012 o 15:37 | (upravené 9.2.2012 o 13:40) Karma článku: 3,49 | Prečítané:  192x

Koncom januára sa v slovinskej Kranjskej Gore uskutočnilo ďalšie kolo Svetového pohára v slalome žien. Okrem našej najlepšej lyžiarky Veroniky Zuzulovej sa na štart postavila aj s číslom 64 iba 19-ročná Barbara Kantorová.

 http://www.kantorova.sk/DD_KANTOROVA/image/gallery/lyze_a_ja/lyz

 

Výborne 24. miesto v slalome

Prekvapujúco dobrou jazdou v prvom kole sa prebojovala medzi najlepšiu tridsiatku a stala sa historicky prvou lyžiarkou, ktorá sa v ére Veroniky Zuzulovej predstavila v druhom kole spolu s ňou. „Priznám sa, že ani mne tá 64-ka, čo som mala na hrudi veľmi na sebavedomí nepridávala. No dala som si to všetko v hlave dokopy a zdanlivé negatívne vplyvy som sa snažila vôbec nebrať a vedomie,“ priznala svoje pocity mladá lyžiarka. Pre slovenského diváka pripravila Barbara veľké prekvapenie. Je všeobecne známe, že v slalome sa do druhého kola prebojuje Veronika Zuzulová, ale že sa to podarí aj ďalšej Slovenke, tak to nečakal takmer nikto. Sama Barbara Kantorová priznáva, že bola rozhodnutá dať do jazdy v prvom kole úplne všetko. „Chyba hneď pár brán po štarte ma ešte viac nabudila a išla som naozaj na 150%. A nakoniec to vyšlo,“ povedala lyžiarka. Po prvom kole prišla do cieľa na výbornom 27. mieste.

Druhé kolo sa išlo krátko po obede. Barbara vyštartovala na svoju druhú jazdu v poradí ako štvrtá slalomárka a bojovala o svoje prvé body v pretekoch svetového pohára v kategórií žien. „Druhú jazdu som chcela ísť podobne ako prvú, teda naplno a ešte rýchlejšie. No keď sa zopakoval scenár z prvého kola a opäť som hneď v úvodnej časti trate urobila chybu, ktorá takmer spôsobila vypadnutie veľmi rýchlo som prehodnotila stratégiu. Do cieľa som išla na zídenie,“ priznala Barbara. Jej stratégia sa jej oplatila a v konečnej výsledkovej listine figurovala na krásnom 24. mieste.

Na lyžiach stojí od detstva

Barbara pochádza z malej dedinky pod Tatrami s názvom Batizovce. Na lyže sa prvýkrát postavila vďaka svojim rodičom a ako priznáva, tak to bolo v útlom veku. Svoje prvé veľké preteky mimo Slovenska absolvovala v predžiackej kategórií v rakúskom Seefelde. „Tu som obsadila druhé miesto, z čoho som mala veľkú radosť. Vtedy som mala 9 rokov a pamätám si, že som sa pri vyhlásení výsledkom bála, že nebudem rozumieť hlásateľovi, kedy mám vystúpiť na stupienky víťazov,“ prezradila mladá lyžiarka.

Barbara má rada všetky druhy disciplín, ale vzhľadom na nedostatočné tréningové podmienky na Slovensku sa špecializuje na slalom a obrovský slalom. „Mrzí ma, že sa rovnako nemôžem venovať aj kĺzavým disciplínam, teda zjazdu a super obrovskému slalomu,“ zdôverila sa Barbara.

V doterajšej lyžiarskej kariére sa zúčastnila predovšetkým Majstrovstiev sveta juniorov a Majstrovstiev Slovenska. Ako predžiačka si odniesla tri zlaté medaily v Slovenskom pohári, v žiackej kategórií sa stala dvojnásobnom Majsterkou Slovenska. K úspechom na domácej pôde pridala 5. miesto v slovinskej ŠkofjaLoke a 3. miesto z talianskeho Abetone. „Minulý rok sa mi podarilo vyhrať Majstrovstvá Slovenska juniorov aj dospelých v obrovskom slalome a super kombinácií,“ povedala svoje úspechy lyžiarka.

Po úspechu prichádza regenerácia

 

Po veľkom úspechu, o ktorý sa postarala mladá lyžiarka minulý víkend prichádza čas na regeneráciu. V najbližšom čase sa určite predstaví na ďalších pretekoch a veríme, že sa jej podarí zaznamenať ďalší výrazný úspech a postupne sa bude pravidelne presadzovať vo svetovej lyžiarskej špičke.

 

Citácie v článku sú autorské, autorka si ich spravila sama.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

KOMENTÁRE

America first: keď narcistickí populisti sľubujú lepšie zajtrajšky

Oznámil len, že Ameriku ochráni boh.


Už ste čítali?