Na slovenskom ľade sa poriadne zametá

Autor: Simona Ivančáková | 21.11.2011 o 11:41 | Karma článku: 1,86 | Prečítané:  308x

Nové metly dobre zametajú alebo lepšie povedané: v slovenskej Tipsport extralige sa počas tohto ročníka robí na postoch tréneroch jednotlivých klubov veľké upratovanie.

 

Neuspokojivé výsledky, tri prehry na domácom ľade, jedno víťazstvo a 8. miesto v tabuľke hodnotenia. Takto vyzerala pozícia tatranského klubu HK Poprad po štyroch prvých kolách. Vicemajster z minulého ročníka nemohol ďalej trpieť takéto neuspokojivé výsledky a kritická situácia na seba dlho nenechala čakať. Ján Jaško uvoľnil miesto bývalému trénerovi kamzíkov z rokov minulých Ladislavovi Svozilovi a mohla sa začať nová éra ťaženia a najmä pozbierania sa z posledných miest. Všetko by bolo v poriadku, keby popradskí kamzíci vyhrávali a zbierali body za víťazstva. Lenže, pár víťazstiev, prehry po predĺženiach, samostatných nájazdoch alebo priamo v riadnom hracom čase. Popradský klub je momentálne v tabuľke na začiatku druhej polovice hodnotenia a jeho situácia nie je vôbec lichotivá.

Po striedaní trénerov v Poprade sa po 12. kole odohralo hneď dvojitá výmena. Trénera HK Nitry Branislava Okuliara vystriedal bývalý kormidelník popradských kamzíkov Ján Jaško. Podobná situácia sa odohrávala aj v Žiline, kde Júliusa Pénzeša vystriedal Milan Jančuška. Oba kluby sa po výmene kormidelníkov pozbierali a pridali k svojím neuspokojivým výsledkom pár víťazstiev, ale situácia sa výrazne nezmenila a stále okupujú posledné miesta.

Koniec 17. kola a opäť dvojitá výmena. Tentokrát však veľkého rozmeru, pretože Antonín Stavjaňa opúšťa trénerskú lavičku majstra z Košíc v posledných ročníkoch. Košice tento rok nepotvrdzujú svoju suverenitu z minulých rokov a nevedú tabuľku kanadského bodovania, čo sa nepáči vedeniu klubu a fanúšikom. Ostatné kluby si mädlia ruky, pretože konečne dokážu vyhrávať na ľade Košíc a neodchádzajú domov s obrovským debaklom. Podobne sa tréner menil aj v Banskej Bystrici, kde Alpo Suhonen odišiel a na jeho miesto nastúpil Milan Staš.

Nová metla dobre metie a v hokejovej terminológii to platí dvojnásobne. Po zmene trénerov vždy mužstvo, ktorého sa zmena týkala, akoby ožilo. Platí to pre Žilinu pod vedením Jančuška, Banskú Bystricu pod Stašom a najnovšie aj pre Košice pod Ihnačákom. Akurát v Nitre bolo vzplanutie pod Jaškom skôr krátkodobého charakteru a čosi podobné platí aj pre Svozilov Poprad. Zaujímavosťou je, že po sedemnástich kolách zmenila trénerov až polovica klubov. Faktom zostáva, že u nás tréneri dlhodobú prácu ako tréneri nedostanú sa potvrdilo v tomto ročníku. Dokonca v rekordne krátkom čase sa stolička podpílila až pod piatimi trénermi. Koľko klubov zmení trénera do konca sezóny zostáva na teraz len nezodpovedanou otázkou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

KOMENTÁRE

America first: keď narcistickí populisti sľubujú lepšie zajtrajšky

Oznámil len, že Ameriku ochráni boh.


Už ste čítali?