Kde rozhodca pomáha, tam aj tak Poprad vyhráva

Autor: Simona Ivančáková | 10.10.2011 o 23:42 | (upravené 10.10.2011 o 23:53) Karma článku: 2,49 | Prečítané:  218x

Poprad- V nedeľu večer sa na hokejovom štadióne pod Tatrami odohralo hokejové derby medzi miestnym klubom kamzíkov a bratislavským Slovanom.

Dusná atmosféra kolovala už pred samotným štadiónom, keď ľudia pri kúpe lístkov na zápas čakali v rade aj dve hodiny. Z neznámych príčin fungovala len jedna pokladňa a posledné lístky sa predávali ešte na konci prvej tretiny.

Už pi vstupe do arény prekvapili hokejistov na všetkých sedadlách bulletiny s fotografiou bývalého brankára HK Poprad Martina Klempu a na druhej strane s logom klubu a nápisom GÓÓÓL! Z tohto prekvapenia pre divákov sa dal poskladať predmet, ktorým fanúšikovia dokázali počas celého zápasu navodiť neskutočnú atmosféru.

Hneď v úvode stretnutia mal vyloženú šancu na strelenie úvodného gólu Kmiť, ten však strelil len do brankára Slovanu. Hneď po ňom v presilovke domácich strelil popod Galbraithove betóny gól popradský bek Hellström a otvoril skóre. Slovan sa pokúšal pesadiť, ale v prvej tretine sa mu to nedarilo. Práve naopak, vo výhode boli domáci kamzíci, kde postupne brankára Slovanu ostreľoval Michal Vandas, útočník Kraft a Šterbák.

Druhá tretina sa začala s presilou belasých. Slovan sa snažil zmazať najtesnejší jednogólový výsledok a dotiahnúť sa tak na domáci klub, lenže nedarilo sa mu to. Poprad hral defenzívnu hru a dokázal sa obrániť. Belasí však nevedeli nájsť recept na zakončenie a puk sa im za Melicherčíka nepodarilo dostať. V 36. minúte sa ku puku dostal kapitán kamzíkov Arne Kroták a streli druhý gól svojho. Diváci si na štadióne nestihli ani poriadne sadnúť a doradovať sa z druhého streleného gólu, keď v tom strelil tretí gól do bránky belasých Vandas.

Posledná tretina sa vydarila belasým z Bratislavy. PO Kukumbergovej skvelej prihrávke skóroval Miroslav Šatan a znížil stav na 3:1 pre Poprad. Poprad však nezaháľal a Martin Kuľha od modrej vpálil delovku a prestrelil brankára Slovanu. Stav sa zmenil na 4:1. Piaty gól mohol pridať Vandas, ale po samostatnom nájazde sa mu nepodarilo zakončiť. Slovan sa nevzdával a začal tvrdo bojovať. Poprad začal byť vylučovaný za nezmyselné chyby a to sa domácemu publiku nepáčilo. Po celom štadióne sa niesla atmosféra nadávok na belasých a rozhodcov. Rozhodcovia sa silou mocou snažili zachrániť Slovan, ale nepomohlo to. Iskierku nádeje sa snažil založiť ešte na konci zápasu Roman Kukumberg, ale upravil stav na 4:2 pre Poprad. Pár sekúnd pred koncom zápasu náskok domácich zvýšil Miroslav Škovira a upravil výsledné skóre na 5:2 pre Poprad. Kamzíci sa po domácom vydarenom zápase mohli tešiť zo zisku troch bodov a najmä z víťazstva nad Slovanom Bratislava.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok