Nezvyčajný talent menom Marco

Autor: Simona Ivančáková | 25.8.2011 o 22:19 | Karma článku: 2,00 | Prečítané:  483x

Štúrovo – Obyčajne krásny deň, slnko svieti a termálne kúpalisko Vadaš je zaplnené do posledného miesta. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby ste v blízkostí tobogánov nenarazili na miestneho umelca.

 

 

Nezvyčajné obrazy, ktoré vytvorí priamo pred vami sú priam dych vyrážajúce. Čistý papier sa behom dvadsiatich minút premení na umelecké dielo. Z bieleho kúsku papiera sa postupne stáva dielo, ktoré vytvorí umelec použitím rôznych sprejov na autá a sklá, rôzne veľkých kovových kruhov, kúskov papiera a hlavne použitím svojich rúk. Jeho šikovné ruky a prsty kĺžu po papieri, striekajú a tvoria výtvor hodný nejedného povšimnutého oka.

Okolo umelca Marketera stoja desiatky ľudí. Je jasné, že sa niečo deje. Na čistý kúsok papiera pribúdajú prvé farby, prvé útvary dostávajú kúsok života. Prekrývanie, zakrývanie a postupné striekanie čiernej, modrej, červenej, oranžovej a zelenej farby. Prvé stromy, rieky, slnko, pohoria či rozvlnený vodopád. Výkres postupne ožíva a do obrazu sa postupne dostáva život. Sledujúci diváci nestíhajú sledovať ako sa biely výkres postupne zapĺňa a mení sa priamo pred ich očami. Umelec s prezývkou Marco sa dostáva do poslednej fázy dokončievania obrazu. Dostrieka posledné hviezdy, podpíše sa na výtvor a ukazuje ho svojim divákom. Ľudia dookola si fotia jeho dielo a tlieskajú. Výkres sa vystaví a je pripravený na predaj. Marco si z tváre dáva dole plynovú masku a z očí si skladá slnečné okuliare, ktoré chránia jeho zrak a jeho dýchacie ústrojenstvo. Ľudia naokolo tlieskajú a dávajú najavo svoj obdiv. „Pri teplote nad 30 stupňov Celzia sa obraz pri dotyku rozmazáva,“ prezradil na záver umelec s pseudonymom Marco.

Ľudia sa postupne rozchádzajú, obrazy sú vystavená aj naďalej na obdiv a kto má záujem, tak si môže jeden z týchto jedinečných kúskov odniesť aj domov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

KOMENTÁRE

America first: keď narcistickí populisti sľubujú lepšie zajtrajšky

Oznámil len, že Ameriku ochráni boh.


Už ste čítali?