Verím, že si s priateľom zahráme mix na Wimbledone

Autor: Simona Ivančáková | 5.7.2011 o 16:46 | Karma článku: 2,19 | Prečítané:  378x

Chantal Škamlová je mladá 17-ročná tenistka. Na tenisových dvorcoch zaujme nielen svojou krásou, ktorú zdedila po staršej sestre Romane, ale aj svojou kvalitnou hrou. Na začiatku roka 2010 sa spolu s Jankou Čepelovou stali víťazkami juniorskej štvorhry na Australian Open. Okrem toho sa Chantal podarilo vyhrať na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách sveta do 16 rokov, tretia skončila na Majstrovstvách Európy do 18 rokov a na tej istej súťaži vyhrala štvorhru. Svoje kvality potvrdila aj na Majstrovstvách Slovenska, kde vyhrala v kategórií do 16 a 18 rokov. Zdá sa, že zo Chantal nám rastie nová tenisová hviezda, ktorá už dokázala, že vyhrávať sa jej páči. Chantal prezradila, že v budúcnosti si chce so svojím tenisovým priateľom zahrať mix na Wimbledone, ale aj to, že sa jej lepšie hrávajú deblové súťaže, počas ktorých sa cíti zábavne a uvoľnene.

 http://img.cas.sk/img/4/fullwidth/527642_sestry-sexi-fotenie-cha

 

Aké boli vaše prvé tenisové začiatky? Ako ste sa dostali ku hre kráľov?

Na moje prvé tenisové začiatky si už presne nepamätám. Viem len to, že na tenisový kurt ma priviedol môj otec. Na začiatkoch sme hrali na kurte aj piati a brala som to ako zábavu. Popri tom som aj tancovala v ľudovom súbore. Neskôr som sa začala tenisu venovať profesionálne, a tak som skončila aj s ľudovými tancami. Som veľmi šťastná, že som sa ale dala na túto ťažkú cestu tenisu.

 

Ako vyzerá vás bežný tréningový deň, keď nie ste niekde na turnaji?

Môj bežný tenisový deň mimo turnaja vyzerá tak, že ráno mám rozcvičku s kondičným trénerom, potom sa presuniem na tenisový tréning, ktorý trvá asi tak hodinku a pol niekedy aj dve hodinky. Poobede mám ďalší tenisový tréning, potom nasleduje kondička a potom všetkom regenerácia.

 

Čo robíte, keď práve neťukáte do tenisovej loptičky a nedržíte v rukách raketu? Ako trávite svoj voľný čas?

Môj voľný čas najradšej trávim s priateľom. Rada sa prechádzam po prírode alebo rada čítam knihy.

 

Vieme o vás, že máte priateľa. Nie je to ťažké stíhať priateľa, študovať a ešte k tomu behať po turnajoch na celom svete?

Podľa mňa, keď človek chce, tak zvládne všetko. Priateľ je tiež tenista, a tak mi veľmi pomáha s tenisom a spoločne sa ťaháme dopredu. Verím, že raz sa nám podarí si splniť náš spoločný sen a zahráme si spolu mix na Wimbledone.

 

Veľa športovcov vlastní talizman alebo majú pred zápasom rituál, ktorý im zabezpečuje šťastie. Máte aj vy niečo také?

Na turnaje nosím talizmany pre šťastie, ktoré som dostala od deda, maminy a priateľa. Som veľmi poverčivá, ale už to nie je také hrozné ako niekedy, keď som každý deň pred každým zápasom jedla to isté. Na zápas som sa vždy obliekala len do tých šiat, v ktorých sa mi darilo.

 

 

V roku 2010 ste vyhrali na juniorských Australian Open štvorhru s Janou Čepelovou. Ako sa pozeráte na tento úspech v kategórii juniorov po odstupe času?

Grandslamový turnaj sa nevyhráva každý deň, a tak tento titul pre mňa znamená veľmi veľa aj po vyše ročnom odstupe času.

 

Väčšie úspechy dosahujete v štvorhre. Cítite sa byť viac vyprofilovaná na deblovú hráčku?

Necítim sa tak, že by som bola vyprofilovaná deblová hráčka. Mojou prioritou je hlavne dvojhra. Štvorhra je väčšia zábava, predsa len, sme na kurte dve a cítim sa pri nej tak uvoľnene. Verím, že keď dokážem byť uvoľnenejšia aj v dvojhre, tak sa mi podarí presadiť a uhrať dobré výsledky aj tam.

 

Podľa čoho si vyberáte k sebe partnerku na štvorhru?

Deblovú partnerku si vyberám podľa toho ako si rozumieme. Na štvorhre je dôležité, aby si hráčky rozumeli a na kurte sa dobre dopĺňali.

 

Máte niekedy po nevydarenom zápase a tvrdých tréningoch krízu, kedy si poviete, že ste mali radšej žiť bežným životom a nemať nič do činenia so športovou kariérou?

Občas po vyrovnanom zápase, ktorý prehrám a viem že som mala na to, aby som vyhrala, som veľmi sklamaná. Prehry ma stále veľmi bolia, niekedy si aj poplačem, ale za nejaké dve hodinky ma to prejde. Potom sa snažím na sebe ešte viac pracovať a poučiť sa z chýb. Najdôležitejšie v tenise je, aby som ostala aj v tých najťažších chvíľach pozitívna.

 

Odohrali ste už mnoho turnajov. Ktoré miesto považujete za vášmu srdcu blízke a hralo sa vám tam najlepšie?

Fúha, asi najkrajšie bolo v Austrálií. Tam som aj zažila zatiaľ moje najkrajšie tenisové zážitky. Páčilo sa mi, ale aj v Chorvátsku alebo v Turecku.

 

Drina na kurtoch, tréningy, zápasy, zmena krajín a podnebia. Nie je to poriadny stres byť celý čas v jednom kolotoči a ani trochu si nevydýchnuť a dopriať si prestávku vo vašom uponáhľanom živote?

Neberiem to ako stres. Tenis je môj život a beriem to ako veľkú výhodu, že môžem robiť to, čo ma baví. Popri tom spoznávať stále nové miesta a nových ľudí.

 

Prešli ste od junioriek k seniorkám. Aký cítite rozdiel v týchto kategóriách? Aké máte ambície v tejto kategórií?

Ženy už hrajú omnoho rýchlejšie a robia veľmi málo chýb. Žiadnu loptu vám nedajú zadarmo. Zápas si musíte do slova a do písmena vydrieť.

 

Viete povedať, že kde sú vaše najväčšie rezervy vo vašej hre? Čo by ste potrebovali vylepšiť a popracovať na tom?

Určite potrebujem pracovať na všetkom. Vždy je sa na čom zlepšovať. Nemôžem si povedať, že teraz som dobrá a stačí mi to. Musím stále trénovať, skúšať rôzne taktiky, aby som bola úspešná.

Vaša sestra je známa modelka Romana Škamlová. Stalo sa vám, že vás s ňou ľudia porovnávali?

so sestrou ma ľudia neporovnávajú, každá sa chceme zlepšovať v tom čo robíme teda ja v tenise a Romana v modelingu.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

KOMENTÁRE

America first: keď narcistickí populisti sľubujú lepšie zajtrajšky

Oznámil len, že Ameriku ochráni boh.


Už ste čítali?