Vo Svite sa oslavovali Dni mesta

Autor: Simona Ivančáková | 29.6.2011 o 14:05 | (upravené 29.6.2011 o 14:16) Karma článku: 1,00 | Prečítané:  323x

SVIT- Od piatka do soboty prebiehali v malom podtatranskom mestečku Svit Dni mesta.  Pri tejto príležitosti sa v Dome kultúry slávnostne odovzdávali Ceny mesta a Ceny primátora.

 

V napoly zaplnenej sále zavládlo v úvode hrobové ticho. Na javisko postupne prichádzali hudobníci, tanečníci a speváci z Poddukelského umeleckého ľudového súboru z Prešova. Počas celého programu spríjemňovali svojím spevom, tancom či hudbou atmosféru, ktorá v kultúrnom stánku mesta vládla. Tento rok sa primátor a mesto rozhodli udeliť tri Ceny mesta a rovnako tri Ceny primátora mesta. Cenu mesta si za celoživotnú obetavú prácu s deťmi a úspešné aktivity vo funkcii predsedníčky Únie žien Pod Skallkou prebrala Mária Černajová. Ďalšie dve ceny si z rúk primátora mesta, Rudolfa Abraháma, prebrali muži.  Prvým z dvojice ocenených pánov bol Vladimír Rusnák. Bývalý primátor mesta si svoje ocenenie zaslúžil predovšetkým za rozvoj športu v meste. Za podporu športu, kultúry a výrazný prínos pre rozvoj skupiny firiem Chemosvit, a.s. si cenu vyslúžil aj Vladimír Balog.

Cenu primátora si tento rok odniesli traja ľudia, ktorí sa svojimi aktivitami a činnosťami zaslúžili o dobrú povesť mesta. Za dlhoročnú pedagogickú a riadiacu prácu v ZŠ na Mierovej ulici a výrazné úspechy v práci s deťmi si ocenenie prebrala Ľuďa Szabová. „Určite je to veľké ocenenie a nesmierne si ho vážim. Je to prejav dôvery mojich zamestnancov, ktorí ma navrhli na túto cenu primátora. Nie je to len moja zásluha, je to založené na spolupráci s celým kolektívom školy a veľmi dobrej spolupráce s mestom Svit,“ povedala ocenená Ľuďa Szabová. Vladimír Vlha si svoju cenu prebral za celoživotnú verejno-prospešnú angažovanosť a riadiacu činnosť v Klube Absolventov Baťovej školy. Posledným oceneným bol Ivan Hus, ktorý sa zaslúžil o rozvoj lyžiarskeho športu vo Svite.

Okrem samotného odovzdávania cien sa v sobotu v areáli pri Kolibe usporiadal bohatý kultúrny program. Deti sa tešili rôznym súťažiam, divadelnému predstaveniu, či vystúpeniam ľudových súborov z okolia. Pre starších sa uskutočnila módna prehliadka a večer tanečná zábava.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

KOMENTÁRE

America first: keď narcistickí populisti sľubujú lepšie zajtrajšky

Oznámil len, že Ameriku ochráni boh.


Už ste čítali?