Farebné pocity čerstvých absolventov

Autor: Simona Ivančáková | 28.6.2011 o 14:48 | (upravené 28.6.2011 o 16:56) Karma článku: 2,10 | Prečítané:  339x

SVIT - „Každou čiarkou dokážeme vyjadriť svoje vnútorné pocity, a práve preto kreslíme,“ presne takto vyjadrili absolventi výtvarného odboru Základnej umeleckej školy vo Svite svoju lásku k výtvarnému umeniu.

 

Minulý pondelok sa k príležitosti ukončenia školského roka na Základnej umeleckej škole konala vernisáž obrazov. „Gro prác tvoria absolventské práce, ale považovala som za potrebné zverejniť aj práce prípravného štúdia, čiže materskej školy a samozrejme aj diela ostatných žiakov umeleckej školy,“ prezradila vedúca výtvarného odboru, Alena Kolumberová. Tento rok ukončilo prvý stupeň štúdia na umeleckej škole päť žiakov: Veronika Kačmaráková, Stanislava Lajčáková, Patrik Hájovský, Ivana Pristačová a Jaroslav Hrablay. Iba Petre Chlebovcovej sa podarilo ukončiť druhý stupeň štúdia.

Miestnosť plná pestrofarebných obrazov sa postupne zaplnila do posledného miesta. Množstvo malých detí z materskej školy, ktoré vystavovali svoje práce boli hrdé, že môžu svetu ukázať svoj talent. Z každej práce bolo cítiť určitú osobnosť autora a nesmierny talent. „Každá práca je originálna a takým malým umeleckým dielom. Či sú to už práce malých detí v prípravnom štúdiu alebo diela našich čerstvých absolventov,“ povedala Kolumberová. Výstava bola sprístupnená verejnosti do 25.6.2011.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako dostať ministra za mreže? Učme sa od Rumunska

Ešte nedávno bolo Rumunsko vnímané ako zaostalejšia časť východného bloku. V jednom nás však predbehli: darí sa im bojovať s korupciou.


Už ste čítali?